Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home/platne/serwer146351/public_html/wp-content/themes/Divi/includes/builder/functions.php on line 2442
Medyczna marihuana - marihuana lecznicza co to jest i na co wpływa
Select Page

Medyczna marihuana to termin określający pochodne rośliny Cannabis sativa, które są stosowane w celu złagodzenia objawów spowodowanych przez określone schorzenia. Medyczna marihuana wykorzystuje zawartą w niej roślinę marihuany lub substancje chemiczne do leczenia chorób lub stanów. To w zasadzie ten sam produkt, co rekreacyjna marihuana, ale jest używany do celów medycznych.

Cannabis sativa zawiera wiele aktywnych związków. Najbardziej znane to delta-9 tetrahydrokannabinol (THC) i kanabidiol (CBD). THC jest głównym składnikiem marihuany, który sprawia, że ​​ludzie są „na haju”. Roślina marihuany zawiera ponad 100 różnych substancji chemicznych zwanych kannabinoidami. Każdy ma inny wpływ na organizm. Delta-9-tetrahydrokannabinol (THC) i kannabidiol (CBD) to główne substancje chemiczne stosowane w medycynie. THC powoduje również, że ludzie odczuwają „haj”, gdy palą marihuanę lub jedzą produkty zawierające ją.

Kiedy medyczna marihuana jest dobra?

Badania wykazują, że marihuana medyczna może przynosić korzyści w kilku schorzeniach. Przepisy stanowe różnią się w zależności od warunków kwalifikujących ludzi do leczenia marihuaną medyczną. Jeśli rozważasz używanie marihuany do celów medycznych, sprawdź przepisy obowiązujące w Twoim kraju

Medyczna marihuana: co leczy?

Choroba Alzheimera
Utrata apetytu
Nowotwór
choroba Crohna
Choroby wpływające na układ odpornościowy, takie jak HIV/AIDS lub stwardnienie rozsiane (MS)
Zaburzenia odżywiania, takie jak anoreksja
Padaczka
Jaskra
Schorzenia psychiczne, takie jak schizofrenia i zespół stresu pourazowego (PTSD)
Stwardnienie rozsiane
Skurcze mięśni
Mdłości
Ból
Napady padaczkowe

Największa ilość dowodów na terapeutyczne działanie marihuany dotyczy jej zdolności do zmniejszania przewlekłego bólu, nudności i wymiotów spowodowanych chemioterapią oraz spastyczności [napiętych lub sztywnych mięśni] związanych ze stwardnieniem rozsianym.

Jak to pomaga?


Kannabinoidy – aktywne substancje chemiczne zawarte w medycznej marihuanie – są podobne do substancji chemicznych wytwarzanych przez organizm, które są zaangażowane w apetyt, pamięć, ruch i ból.

Ograniczone badania sugerują, że kannabinoidy mogą:

Zmniejszyć niepokój
Zmniejszyć stan zapalny i złagodzić ból
Kontroluje nudności i wymioty wywołane chemioterapią nowotworową
Zabija komórki rakowe i spowolnią wzrost guza
Rozluźnia napięte mięśnie u osób z SM
Pobudza apetyt i poprawia przyrost masy ciała u osób z rakiem i AIDS

W jakiej formie może być medyczna marihuana?

Zapalić
Wdychaj dym z suszu przez urządzenie zwane waporyzatorem, który zamienia zioło w mgiełkę.
Zjedz ją – na przykład w ciastku lub lizaku.
Nałożenie na skórę w postaci balsamu, sprayu, olejku lub kremu.
Umieść kilka kropli olejku pod językiem
Jak to przyjmiesz, zależy od Ciebie. Każda metoda działa inaczej w twoim ciele. Jeśli palisz lub waporyzujesz marihuanę, efekty odczujesz bardzo szybko. Jeśli postanowisz ją zjeść, zajmie to znacznie więcej czasu. Doświadczenie efektów jadalnych produktów może zająć od 1 do 2 godzin.